Bayilik ve Xml Entegrasyonu

Firmamız  2015 yılında kurulmuş olup ,2018 yılından itibaren e-ticaret sitelerine tedarikçilik yapmaktadır.Ev tekstili ürünlerinde kendi üretimini yaptırdığımız ürünlerimiz ile birlikte çalıştığımız üretici firmaların toptan satışını yapmaktayız.
Bayi olabilmek için firma bilgilerinizi tam olarak doldurmanızı ve vergiye tabi bir şirket(şahıs,anonim,limited vb) olmanız gerekmektedir.Vergi levhasına sahip bir şirket olmalısınız.Bayilik başvurunuzu müteakip sizden bu evraklar talep edilecektir.Bayi olabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1.Tekstilbayi.com bayi sistemine giriş yapabilmek için sitemize üye olunuz.Sistemde bayiliğiniz  onaylandıktan sonra üyelik bilgilerinizle giriş yapabilir ve ürünleri bayi fiyatı ile satın alma yapabilirsiniz.(MAİLLER SPAM -GEREKSİZ KUTUNUZA DÜŞEBİLİR KONTROL ETMEYİ UNUTMAYINIZ).
2. Vergi levhanızı ve satış noktalarınızı bize mail olarak iletiniz.Kontrolü müteakip bayiliğiniz onaylanacaktır.
3. Xml bayilik ücreti 750 tl dir. Xml bayilik ücreti bayilik onaylandıktan sonra iade edilmez.Ödeme alınmadan bayiliğiniz onaylanmaz.Alınan ödeme carinize aktarılmaz. Bu ücretin iadesi bayi hiç satış yapmasa dahi yapılmamaktadır.Düzenli satış yapan bayilerden yıllık bayilik ücreti alınmaz ve bayilik süreci devam ettirilir. Yeterli satış grafiği yakalamayan bayilerin bayilikleri iptal edilir. (6ncı ayın sonunda ) tekrar bayilik talepleri kabul edilmez.

Bayi olduktan sonra sizlere gönderilen xml linki ile entegrasyon firmanızla irtibata geçip entegrasyon işlemlerini sağlamalısınız.Firmamızın entegrasyon hizmeti yoktur.Satış yaptığınız noktalara ürünlerin aktarımı sizler veya entegrasyon firmanız tarafından sağlanmaktadır.

Süreç nasıl ilerler ?
Bayi olan firma ürünleri satış yaptığı pazaryerleri veya sitesine aktarım yapar. Sipariş aldığında sisteme bayi üye mail adresi ile giriş yaparalk müşterisine sevk edilmesini istediği ürünleri sepete ekleyerek satın alma yapar.
Sipariş aşamasında satın aldığınız ürünlerin ödemesini havale/eft veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.Sisteme bakiye yükleyebilir ve bu bakiyenizi siparişlerinizde kullanabilirsiniz. Banka hesap bilgileri sipariş aşamasında karşınıza çıkacaktır.Veya sitemizin alt bölümünde olan alandan banka bilgilerini görebilirsiniz.

Sipariş aşamasında seçeceğiniz kargo gönderim seçimine göre siparişiniz size ve müşterinize gönderim yapılmabilmektedir.Bayilerimiz için sipariş adımında iki kargo seçeneği mevcuttur.

Pazaryeri Kargo Firması (N11, Hepsiburada, Trendyol kargo anlaşması) İlave kargo ücreti alınmaz.

Tekstilbayi Kargo Firması (Amazon.com.tr, Gittigidiyor Satıcı Öder Kargoları ve Kendi Web Siteniz veya Diğer ücretsiz kargo yaptığınız satış Kanalları)

Siparişlerinizde kendi kargo anlaşmanızı da kullanabilirsiniz. Bunun için kargo müşteri numaranızı iletmeniz gereklidir

Siparişlerinizin iadesi  durumunda kendi adresinizi tanımlamanız gereklidir.Firmamız iade ve değişim yapmamaktadır. Bayilerimiz iade ve değişim süreçlerini kendileri yönetmektedir.
Üretim kaynaklı ürünlerin iadesi tarafımıza onayımız sonrası yapılabilir.
Xml linkinde tavsiye edilen satış fiyatları ve alış fiyatları bulunmaktadır.
Siparişiniz sonrası firmanıza faturanız sipariş bazlı veya toplu olarak kesilir. Müşterinize siz Fatura edersiniz. 

Sonuç olarak firmamız bayilerimize tedarikçilik yapmakta ve dropshipping hizmeti ile müşterilerine ürün kargolaması yapmaktadır. Diğer tüm süreçler bayilerin kontrolü ve sorumluluğundadır. Müşterileriniz ile olan ticari ilişkilerinizden firmamız sorumlu değildir.